Şirketlerimiz

<
PINAR SÜT
MAMÜLLERİ SANAYİ A.Ş.

Orta Doğu’nun en büyük, Avrupa’nın ise en gelişmiş tesisi olarak 1973 yılında İzmir’de kurulan Pınar Süt, 1975 yılında Türk tüketicilerini ilk kez aseptik kutu ambalajda, uzun ömürlü süt ile tanıştırmıştır.

Pınar Süt Türkiye’de sağlıklı süt ve süt ürünleri kavramını yerleştiren ilk markadır. “Sağlık”, “Lezzet” ve “Yenilik” kavramlarıyla özdeşleşen ve “Yaşam Pınarım” tanımıyla yüksek bilinirlik kazanan Pınar Süt, her geçen yıl artan ürün çeşitleri ile tüketicisi ile bütünleşmiştir. Türkiye’nin sağlıklı nesiller yetiştirmesine öncülük eden Pınar Süt, ülkemiz hayvancılığına ve gıda sektörüne büyük katkılar sağlamıştır.

Pınar Süt’ün faaliyet alanı süt, yoğurt, ayran, geleneksel ve modern peynirler, meyve suyu, tereyağı, krema, puding, ketçap, mayonez, bal, sos, reçel, tatlı ve toz ürünlerin üretimi ile satışıdır. Şirket, İzmir, Eskişehir ve Şanlıurfa’da kurulu fabrikalarında üretim yapmaktadır.

Avrupa Birliği standartlarında üretim yapan Pınar Süt, kaliteli hammadde tedariğine yönelik 195 çiftlikle sözleşmeli olarak çalışmaktadır. Uzun soluklu ve güçlü ilişkiler kurduğu 25.000’i aşkın üreticisini daima destekleyen Pınar Süt, Türkiye’de süt üretiminin artmasına katkıda bulunmaktadır.

Kuruluş Tarihi: 1973 
Faaliyet Gösterdiği Sektör: Gıda 
Çalışma Alanları: Süt, yoğurt, peynir, tereyağı, sos, meyve suyu, toz ürünler, hazır tatlılar

http://www.pinar.com.tr

<
PINAR ENTEGRE ET
ve UN SANAYİ A.Ş.

Türkiye’nin ilk özel girişim entegre et tesisi olarak kurulduğu 1983 yılından bu yana tüketicilerine sağlıklı, lezzetli ve güvenilir ürünler sunmaya devam etmekte olan Pınar Et bugün, şarküteri ve dondurulmuş et ürünleri pazarında lider konumundadır.

Katma değeri yüksek ve farklılaşmış ürünler sunan Pınar Et şarküteri, dondurulmuş et ürünleri, dondurulmuş unlu ürünler, dondurulmuş deniz ürünleri, deniz ürünleri ve taze et ürünleri kategorilerinde geniş ürün portföyü ile farklı beklentilere ve farklı müşteri gruplarının taleplerine cevap vermektedir. Pınar Et piyasaya çıkardığı yeni ürünlerle yeni segmentler oluşturmakta ve sektörde takip edilen trendleri belirlemektedir.

Pınar Et ürünlerinin lezzeti farklı tüketici eğilimleri ve damak zevkleri gözetilerek yapılan uzun araştırmaların ve periyodik analizlerin sonucunda ortaya çıkmaktadır. Pınar Et, geniş ürün portföyü ile farklı taleplere cevap vermekte ve farklı yaş grubundan tüketicilerinin beklentilerini karşılamaktadır.

Kuruluş Tarihi: 1985
Faaliyet Gösterdiği Sektör: Gıda
Çalışma Alanları: Sucuk, salam, sosis, jambon, dilimlenmiş et ürünleri, hamburger, köfte, pişmiş tabaklı dana ve hindi etli ürünler, pizza, milföy, deniz ürünleri, hindi taze etleri, dana ve kuzu taze etleri

http://www.pinar.com.tr

<
PINAR SU SANAYİ
ve TİCARET A.Ş.

Pınar Su, 1984 yılında temellerini attığı tesisi ile tek yönlü ambalajda şişelenmiş kaynak suyunu Türk tüketicisi ile ilk tanıştıran şirket olmuştur. Pınar Su, bugün “Pınar Yaşam Pınarım” markası altında Madran, Gökçeağaç, Akçaağaç kaynaklarından elde ettiği suları Türkiye’deki ve ihracat yaptiği 30’a yakın ülkedeki tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

Tüketicilerin beğenisine sunduğu sular sektör standartlarının çok üzerinde bir hijyen ortamına sahip olan Pınar Su üretim noktalarından, güçlü altyapısı ile destekledigi lojistik faaliyetlerine kadar tüm iş süreçlerinde yüksek standartlara ulaşmış lider bir şirkettir.

Pınar Su, tesislerinde dünyadaki en son teknolojileri kullanmakta ve sahip oldugu güçlü alt yapı ile teknolojik gelişmeleri sürekli takip etmektedir. Class 100 Isolator ve Clean Room (temiz oda) teknolojisiyle havası sürekli temizlenen ve dışarıdan hava girişini engellenen dolum odasında, el değmeden dolum yapılan Pınar Su tesislerinde, su kaynaktaki doğal yapısı bozulmadan ve içeriğindeki mineral dengesi degiştirilmeden üretim sürecine girmektedir. Pınar Su, suyu kaynaktan doluma üretimin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik testlerden geçirmektedir.

Pınar Su’yun yüksek kalitedeki dogal su kaynakları ve yaklaşık toplam 1,4 milyon ton üretim kapasiteli modern tesisleri, Türkiye’nin 3 farklı bölgesinde bulunmaktadır:

 • Aydın-Bozdoğan
 • Isparta-Eğirdir
 • Sakarya-Hendek
Bu üç farklı bölgedeki kaynaklar ulaşım ve lojistik maliyetleri açısından Pınar Su’ya avantaj saglamaktadır.

http://www.pinarsu.com.tr

<
DYO BOYA FABRİKALARI SANAYİ
ve TİCARET A.Ş.

Şirket, inşaat boyaları, deniz boyaları, metal sanayi boyaları, mobilya boya ve vernikleriyle sentetik reçine ve polyester, ısı yalıtım, fırça rulo, oto tamir boyaları alanlarında faaliyet göstermektedir. Üretimler İzmir Çigli, Gebze-Dilovası ve Manisa-Turgutlu mevkiinde bulunan üç üretim tesisinde sürdürülmektedir.

Çigli Fabrikası’nda mobilya boyaları ve vernikleri, sanayi boyaları, özel amaçlı boyalarla polyester, sentetik reçine, oto tamir boyası üretimi yapılmaktadır. Tesis sahip oldugu ileri teknoloji ve kapasiteyle boya sektöründeki örnek tesislerdendir. 67 bin metrekare alan üzerine kurulu fabrika Türkiye boya sektörünün en büyük tesisi olma özelliğini taşımaktadır.

Şirket, 6 bini aşkın renk oluşturabilen Renk Pınarı sistemiyle iç cephe,dış cephe metal ve ahşap yüzeyler için değişik ürünler yapılabilmektedir.Yurt genelinde 220 renk pınarı makinesi ve 24 adet renk evi mevcuttur. Tüm renk skalasını gösteren renk kartelalarının yanı sıra, zaman içinde değişen renk tercihlerinden yola çıkarak, müşteri talepleri doğrultusunda 7 renkten oluşan “softone” renk kartelası pazara verilmistir.

Güçlü Ar-Ge yapısıyla 2005 yılının ikinci yarısında nanoteknolojik ürünleri Türkiye'de ilk defa pazara sunan Şirket, inovatif ve öncü geleneğini bir kez daha ortaya koymuştur. Nanoteknolojik ürünleriyle sektörde yeni bir devrin başlangıcını gerçekleştiren Şirket, Nanoteknolojik ürünleri ile ilgili Türk Patent Enstitüsü’nden incelemeli patent alarak, sektöründe ve nanoteknoloji alanında bir ilke daha imza atmıştır. Bugüne kadar pazara sunulan nanoteknolojik ürünleri Nanoipekmat, Nanomat, Nanotex, Nanosön, Nanolacke, Nano Ahsap Serisi, Nano Marine Serisi’dir.

Kuruluş Tarihi: 1954
Faaliyet Gösterdiği Sektör: Boya
Çalışma Alanları: İnşaat boyaları, deniz boyaları, metal sanayi boyaları, mobilya boya ve vernikleri, polyester ve sentetik reçine, oto tamir boyaları, fırça-rulo ve işi yalıtım sistemleri.

http://www.dyo.com.tr/

<
VİKİNG KAĞIT
ve SELÜLOZ A.Ş.

Türkiye’nin ilk özel sektör kağıt fabrikası olan Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş., Premia, Lily, Senso ve Select markalarıyla Türkiye ve yurt dışı pazarlarına dönük olarak, ev içi ve ev dışı tüketim kanallarına ürün arz etmektedir. Ürünlerini tüketici ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda şekillendirerek pazara sunan Viking Kağıt, tüketici değerlerinin her geçen gün daha fazla önem kazandığı pazarda yerini sağlamlaştırmıştır, sektörde en büyük dört firmadan biri konumuna gelmiştir. Ürün kalitesini geliştirme, tüketicilere en iyiyi sunma ve tüm bunları başarırken öncelikli olarak çalışan tatminini sağlama misyonuyla yürüttüğü çalışmalar sonucunda, 1997 yılında, ISO 9001 Kalite Güvence Sistem Belgesi almaya hak kazanmıştır.

2000 yılında gerçekleştirilen yatırımla birlikte devreye alınan “Mürekkep Arındırma Tesisi”, daha fazla kağıdı daha kaliteli olarak geri kazandırmakta, bu sayede Viking Kağıt hem çevreye hem de ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamaktadır. Viking Kağıt, Türkiye Temizlik Kağıtları Sektörü’nde bu tesise sahip ilk firmadır.

Premium segmentteki tüketicilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yaratılan 3 katlı Premia, orta-üst segmentte yer alan 2 katlı Lily ve ekonomik ürünler segmentinde yer alan 2 katlı Senso markaları ile tuvalet kağıdı, havlu, peçete ve kutu mendil ürün gruplarıyla pazarda faaliyetlerine devam etmektedir. Temizlik kağıtları sektörü içinde son yıllarda en hızlı büyüme performansına sahip kategori olan kağıt havlu ürün grubunda Premia ve Lily markalı ürünler gıdalar ile temasi uygun bulunan kağıt havlulardır. Yapılan bu büyük innovasyon, alanında Avrupa’nın en büyük bağımsız enstitüsü olan Alman ISEGA labaratuarlarından alınan belge ile kanıtlanmaktadır. Temizlik kağıtları ürünlerinde beklenilen yumuşaklık, emicilik ve dayanıklılık değerlerini en mükemmel bir biçimde karşılayan bunun yanında gıdalar ile temasa uygunluk gibi ciddi bir farklılaşma alanı ile destekleyen Premia ve Lily markaları, tüm ürün gruplarında pazar payını hızla arttırmaktadır.

Senso markası ekonomik segmente ürün arzı amacıyla oluşturulmuş, tüketicilere kabul edilebilir kalite ve uygun fiyatlı ürünler sunmak hedeflenmiştir. Senso markası altında tuvalet kağıdı, havlu ve peçete segmentlerinde ürün arzı gerçekleştirilmektedir.

Select markası altında sunulan tuvalet kağıdı, havlu, peçete, endüstriyel temizlik kağıtları ve kutu mendil ürün grupları ile kurumlar, oteller, vb. gibi toplu tüketimin gerçekleştirildiği Ev Dışı Tüketim Kanalı’na ürün arz edilmektedir. Son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlar ile ürün çesidi ve kalitesi arttırılmış, Select markası, sektörde en geniş portföye sahip iki markadan biri konumuna gelmiştir.

Kuruluş Tarihi: 1969
Faaliyet Gösterdiği Sektör: Kağıt
Çalışma Alanı: Tuvalet Kağıdı, Havlu, Peçete ve Kutu Mendil Dispenser Havlu, Dispenser Peçete, Klozet Kapak Örtüsü, Mini Jumbo Tuvalet Kağıdı, Jumbo Endüstriyel Havlu, Muayene Masa Örtüsü, İçten Çekmeli Havlu, Fotoselli Havlu

http://www.viking.com.tr/

<
HDF FZCO

HDF FZCO, 2000 yılında Dubai içinde yer alan Jebel Ali Serbest Bölgesi’nde kurulmuştur. Şirket’in kuruluş misyonu başta Körfez Ülkeleri olmak üzere tüm Orta Dogu’da Pınar markasının bilinirliğini artırarak, kaliteli ve güvenilir bir bölgesel marka konumuna ulaştırmaktır. Gerçekleştirilen yoğun ve etkin pazarlama aktiviteleri sayesinde Pınar, bölgede kalitesiyle ön plana çıkan bir marka olmuş, bilinirliğinde kaydadeğer bir artış sağlanmıştır.

HDF FZCO, Topluluk şirketlerinin hammadde ihtiyaçlarının karşılanması ve Topluluk ürünlerinin bölgeye ihraç edilmesinde aktif rol oynamaktadır. Şirket ayrıca bölgede Topluluk adına yatırım ve stratejik ortaklık projelerini de yürütmektedir.

tel:+971 4 887 1161

<
YAŞAR BİRLEŞİK PAZARLAMA
DAĞITIM, TURİZM ve TİCARET A.Ş.

Yaşar Birleşik Pazarlama , Yaşar Topluluğu Gıda ve İçecek Grubu’nun yurt içi satışlarını gerçekleştiren satış-dağıtım şirketidir. Türkiye’nin en büyük ve en güçlü satış ve dağıtım ağına sahip olan Şirket 1.200’den fazla araçtan oluşan filosuyla ürünlerin tüketicilere en sağlıklı şekilde, hızla, düzenli ve sürekli olarak ulaşmasını sağlamaktadır.

Yaşar Birleşik Pazarlama , Gıda ve İçecek Grubu üretim şirketlerinin Pınar markali 16 değişik ürün grubunun alt kategorilerindeki üç farklı iklimde ve üç günden bir yıla kadar değişen farklı raf ömürlerine sahip 530’u aşkın ürün çeşidinin satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Sözkonusu ürünler Şirket’in yurt geneline yayılmış bayilik ve bölge müdürlükleri ağı ile 150 binden fazla noktaya ulaştırılmaktadır.

Şirket, satışta uzmanlaşmış müşteri odaklı kadroları ve 100’ü aşkın deneyimli bayisi, verimliliği esas alan yaygın dağıtım ve kanal yönetimi stratejisi ile performansını ve etkinliğini her yıl geliştirmektedir.

Güçlü satış organizasyonu, geniş araç parkı, hizmet kalitesini ve verimliliği artırmak üzere uygulamaya koydugu projeler, güçlü bilgi sistemi altyapısı Yaşar Birleşik Pazarlama ’yı müşterilerin en güvendiği hizmet şirketi durumuna getirmiş, müşteri memnuniyeti ve karlılık anlamında önemli kazanımlar elde etmesini sağlamıştır.

Dondurulmuş ve soğuk zincirde ülkenin en büyük satış ve dağıtım ağına sahip olan Yaşar Birleşik Pazarlama , dagıtımını yaptığı tüm ürünleri, kategorilerindeki en yüksek sayısal bulunabilirliğe ulaştırmak hedefiyle, deneyimli satış ekibiyle birlikte proje bazlı çalışmalarını sürdürmektedir.

Kuruluş Tarihi: 1983 Faaliyet Gösterdiği Sektör: Satış ve dağıtım  Çalışma Alanları: Gıda ürünleri satış ve dağıtımı 

http://www.pinar.com.tr

<
ÇAMLI YEM BESİCİLİK
SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

1983 yılında sadece büyükbaş yemi üreterek faaliyetine başlayan Çamlı Yem Besicilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketi, zamanla, yarattığı ilkleri ile tarım ve hayvancılık sektörüne liderlik etmeye başlamış, 26 yıllık tarihinde modern ve rekabet gücü yüksek bir sektör yaratılmasına katkı sağlamıştır.

 • Türkiye'de ilk Kültür Balığı üretimi (1985)
 • Türkiye'de ilk Balık Yemi üretimi (1987)
 • Türkiye'de ilk Amerikan tipi açık besicilik (1987)
 • Türkiye'de ilk Hindi Yemi üretimi (1996)
 • Türkiye'de ilk Hindi Besiciliği (1996)
 • Türkiye'de ilk Hindi Kuluçkahanesi (1998)
 • Türkiye'de ilk Karides Yemi üretimi ve ihracatı (1999)
 • Türkiye'de balık yemi üretiminde ekstrude teknolojisine geçen ilk firma(2000)
 • Türkiye'de ilk entegre Organik Gübre üretimi (2001)
 • Türkiye'de ilk Markalı Midye yetiştiriciliği (2005)
 • Türkiye'de ilk Organik Balık Yemi Üretimi (2008)
 • Türkiye'de ilk Etiketli Balık lansmanı (2008)
 • Türkiye'de ilk özel ırk “Mini Hindi” lansmanı (2009)
 • Türkiye'de hidrolize balık unu kullanan ilk firma (2010)
 • Türkiye'de ilk ve tek probiyotikli balık yemi (2011)
 • Türkiye'de ilk toprak havuz balık yemi (2013)
 • Türkiye'de ilk, fırına sürülebilen tepside pratik ambalajlı işlenmiş balık (2013)

Birçok farklı işi bünyesinde buluşturan Çamlı bugün yem, hindi besi, büyükbaş besi, kültür balığı ve bitki besleme alanlarında nihai tüketiciye kadar ulaşan yüzlerce çeşit ürünü ile çiftlikten sofraya gıda zincirinin her halkasında yer alan bir Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Grubu haline gelmiştir.

Modern üretim yöntemleri ve yüksek teknolojiyle üretilmiş ürün ve hizmet sunmak,  sürekli gelişim ilkesiyle farklılaşmak ve kalitede liderliği sürdürerek büyümek Çamlı'nın ilkesidir. Şirket, yem ve kanatlı canlı üretiminde ISO 9001:2000 Kalite Güvence Sistemi'ne, kültür balığı üretiminde ise ISO 9001:2000'in yanı sıra ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi'ne sahiptir. Çamlı, CERES tarafından denetlenerek “Organik Tarım Müteşebbis” sertifikası almış ve ilklerine bir yenisini daha eklemiştir.

Çamlı, faaliyet gösterdiği sektöre ve içinde bulunduğu topluma olan sorumluluklarının bilinciyle, etik değerlere, hayvan refahına ve çevreye duyarlı üretim yapmayı her zaman ilke edinmiştir. Çamlı, bilgi toplumunda zihinsel sermayenin ön plana çıkmasının bilinciyle bilgiye, eğitime, araştırmaya yatırım yapmaktadır. Kendisini ülke tarımına adayan Çamlı çiftçiler, tedarikçiler, işletmeler ve perakende sektörü ile güçlü işbirlikleri yaratarak verimli üretim yapılması ve pazarın gelişmesi için çalışmaya devam edecektir.

Kuruluş Tarihi : 1983
Faaliyet Gösterdiği Sektör : Tarım,  Hayvancılık ve Balıkçılık

http://www.camli.com.tr

<
PINAR FOODS GmbH

Pınar Foods GmbH, Yaşar Toplulugu Gıda ve İçecek Grubu’nun Avrupa pazarındaki etkinliğini artırmak amacıyla Almanya’da kurulmuştur. Şirket, Pınar markalı süt ürünleri ile Şölen markali et ürünlerinin üretimini ve satışını ayrıca Türkiye’den ithal edilen Pınar markalı suların satışını gerçekleştirmektedir.

Pınar Foods GmbH tarafından Avrupa pazarına sunulan ürünler arasında Pınar Su, Pınar UHT süt, tam yağlı ve yarım yağlı beyaz peynir, kaşar peyniri, keçi ve koyun peyniri, Pınar Beyaz, homojenize yoğurt, süzme yoğurt, ayran, Şölen mangal sucuk, Şölen dana sosis ve Şölen tavuk sosis yer almaktadır.

Satış ve dağıtımını yaptığı tüm et ve süt ürünlerinin üretimini çeşitli Avrupa ülkelerinin önde gelen üreticileri ile birlikte gerçekleştiren Pınar Foods GmbH, Pınar markalı ürünlerin Avrupa’da pek çok seçkin marketin raflarında yer almasını sağlamaktadır. Avrupa Topluluğu’nda üretilen Pınar markalı ürünler Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda başta olmak üzere AB ülkeleri, ABD ve Azerbaycan’a ihraç edilmektedirler.

info@pinar.de

<
KEMIPEX JOINT – STOCK CO.

Kemipex 1996’dan bugüne Boya Grubuna ait ürünlerinin Rusya’da satış, pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini yürütmektedir. Bayileri aracılığı ile ve sanayicilere direkt satış olarak inşaat boyaları, mobilya boyaları ,sanayi boyaları ve matbaa mürekkeplerinden oluşan zengin ürün yelpazesiyle bölgede dağıtım hizmeti vermektedir.

Dyo ve Dewillux markaları ve yeni ürünlerin tanıtımı bölge fuarlarına katılım ile etkin şekilde yapılmaktadır. Kemipex bugün, Türk boya ürünlerinin Rusya’daki en büyük ithalatçısı özelliğini korumuktadır.

Kuruluş Tarihi : 1996
Faaliyet Gösterdiği Sektör : İnşaat, Endüstriyel Boyalar ve Matbaa Mürekkepleri

Tel: (+7861) 215 6875 -76

<
ALTIN YUNUS ÇEŞME
TURİSTİK TESİSLER A.Ş.

1974 yılında İzmir-Çeşme’de faaliyete geçen, Altın Yunus ölçeği ve kalitesi itibarıyla Türkiye’de ve Orta Doğu’da açılan ilk 1.100 yatak kapasiteli 5 yıldızlı tatil köyüdür.

İzmir, Çeşme’nin en güzel koylarından birinde bulunan Altın Yunus, yılın her döneminde, misafirlerine kaliteyi, konforu, eğlenceyi ve keyfi bir arada sunmaktadır. Uluslararası kriterlere tam uyumlu, mavi bayraklı, 250 metre uzunluğundaki doğal plajı, özel marinası ve otel kompleksi içinde hizmet veren Bio Venüs SPA’sı ile Altın Yunus konuklarına sağlık, güzellik ve tatili bir arada sunmaktadır. Altın Yunus modern ve nostaljik olanı, doğa ve çevre ile dengeli bir biçimde sunan mimarisi ile de farklılaşmaktadır.

Altın Yunus yetkin insan kaynağı, eşsiz doğal konumu ve muhteşem manzarası ile yılın her döneminde ister tatil ister iş için gelen misafirlerine keyifli ve güzel anlar yaşama imkanı vermektedir.

Sektöründe öncü bir konuma sahip olan Altın Yunus tüm faaliyetlerini ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında yürütmektedir.

Müşterilerin istekleri ve ihtiyaçları paralelinde hizmetlerini yenileyen Altın Yunus, müşteri memnuniyetini yakından takip etmekte, ölçümlemekte ve artırmayı amaçlamaktadır.

Altın Yunus kuruluşundan bu yana ürettiği katma değer ile çalışanlarının, tedarikçilerinin ve iş ortaklarının gelişimine ve refahına katkıda bulunmaktadır. Yetiştirdiği yönetici ve insan kaynağı ile Türk turizminin okulu olan Şirket kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışı ile de sektöründe referans kuruluştur.

http://www.altinyunus.com.tr/

<
BİNTUR TURİZM
ve CATERİNG HİZMETLERİ TİCARET A.Ş.

1964 yılından bu yana Yaşar Topluluğu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bintur, turizm sektöründeki geniş müşteri portföyü, konusunda uzman ekibi ve hizmet kalitesini ilke edinen profesyonel çözümleriyle Türk turizmine başarı ile hizmet etmektedir.

Yurt içi ve yurt dışı otel portföyünü genişletmeye devam eden Şirket, 7x24 biletleme hizmeti de vermektedir. Bintur, yurt dışı tur alternatiflerini çoğaltarak münferit ve kurumsal gruplara daha fazla hizmet vermeye başlamıştır.

Bintur “tüm yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini kuruluşundan bugüne değişmeyen üstün hizmet anlayışı” ile sürdürmektir. Şirket, geleceğe yönelik stratejik hedeflerini grup dışı müşteri portföyünü genişletmek, satış politikalarını geliştirmek, yurt içi ve yurt dışı ihtisas fuarlarını düzenli olarak ziyaret etmek, yurt içi ve yurt dışı oteller ile yapılan erken rezervasyon ve kontenjan anlaşmalarının sayısını çoğaltmak olarak belirlemiştir.

http://www.bintur.com.tr/

<
DESA ENERJİ
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.

Desa Enerji, Yaşar Topluluğu’nun otoprodüktör grubu şirketi olarak 1996 yılında kurulmuştur. Şirket, elektrik kurulu gücü 9,8 MW olan Pınarbaşı Santralı’nda doğalgaz ile elektrik ve ısı enerjisi üretimi yapmaktadır.

http://www.desaenerji.com.tr/

<
YADEX
INTERNATIONAL GmbH

Avrupa’nın finans merkezi Frankfurt’da kurulan Yadex International GmbH yenilikçi, dinamik yapısı ve 30 yılı aşkın deneyimi ile, bağlı bulunduğu Yaşar Holding’in grup şirketlerine ithalat, ihracat ve ürün tedarik hizmeti sunmaktadır.

Gıda, kimya ve makine dahil çeşitli sektörlerde dünyanın farklı yerlerindeki şirketler arasında güvenilir ticari bağlar kuran Yadex hammaddeden son tüketiciye uzanan üretim zincirine değer katan ticari çalışmalarını başarı ile yürütmektedir.

Avrupa piyasasını yakından takip edip farklı iş kollarına yönelimi sağlayan Şirket, 2011 yılı sonunda başlattığı balık ithalatını geliştirerek, başta çipura ve levrek olmak üzere taze ve dondurulmuş balıkların Avrupa genelindeki müşterilere satış ve tedariğini sürdürmektedir.

yadex@t-online.de

<
YAŞAR EĞİTİM
ve KÜLTÜR VAKFI

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, kamu hizmetlerine katkı ve fertle devlet bütünleşmesini pekiştirme amacıyla Şubat 1974’te İzmir’de Durmuş Yaşar tarafından kurulmuştur.

Bugüne kadar üniversitelerde, yüksek ve orta öğretim kurumlarında okuyan 5.000'i aşkın öğrenciye karşılıksız burs verilerek eğitimlerine katkıda bulunmuştur. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle eğitim yatırımları gerçekleştirmektedir. 2000 kişiye hizmet  verebilen İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Prof.Dr.İsmet Alkan Yemekhanesi, 180 çocuğun (0-12) eğitim gördüğü Ege Üniversitesi Anaokulu, Selçuk Yaşar Alaybey İlköğretim Okulu, Durmuş Yaşar İlköğretim Okulu, Selçuk Yaşar Boyacılık Endüstri Meslek Lisesi ve Çeşme/Alaçatı’da ki Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Çok Programlı Lisesi ve 2007 – 2008 eğitim ve öğretim yılında açılışı yapılan Diyarbakır ili Kayapınar mevkiinde Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı İlköğretim Okulu bu amaca yönelik gerçekleştirilen yatırımlardır.

Ayrıca vakıf, sempozyumlar, kongreler düzenlemekte, bilimsel çalışmalar yürütmekte, yarışmalar düzenlemek, arkeolojik kazılara destek vermekte, kitaplar yayınlamakta ve Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde sergiler düzenlemektedir.

http://www.yasar.com.tr/vakif/